Tłumiki

Tłumiki

Układ wydechowy samochodu ma za zadanie odprowadzenie spalin z silnika spalinowego przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu wywodzącego się z silnika właśnie. Jednym z podstawowych elementów składających się na układ wydechowy jest tłumik, który spełnia wyżej wymienione funkcje.

Liczbę tłumików w układzie wylotowym dobiera się ze względu na właściwości eliminowania hałasu przez różne tłumiki. Zwykle można zauważyć tłumik przedni, tłumik środkowy oraz tłumik końcowy.

W sytuacji, gdy samochód wydaje dziwne, głośne dźwięki, a w powietrzu unoszą się zapachy  silnika lub benzyny, mamy do czynienia z awarią tłumika – jest przepalony, a więc nie spełnia swoich zadań, ponieważ spaliny wracają z powrotem do komory spalania i tam zagęszczają powietrze, przez co utrudniają proces spalania właściwej rzeczy – benzyny.

Odpowiedzią na powyższą sytuację jesteśmy MY. Zajmujemy się naprawą, spawaniem oraz wymianą tłumików samochodowych. Większość materiałów, narzędzi i produktów (np. nowych tłumików służących do wymiany starych) posiadamy na miejscu, co pozwala na spore ukrócenie czasu wykonywanej usługi.

Naprawa oraz wymiana tłumika może być przeprowadzona przy użyciu oryginalnych części, ale także tańszych zamienników o porównywalnej jakości. Niezależnie od wyboru naszego klienta w tej kwestii, każda wymiana tłumika objęta jest gwarancją i dotyczy ona zarówno wymienianej części, jak i całej usługi.